Haradinaj në Llap: Kemi plan konkret për zhvillimin e Kosovës

30 shtator 2019 | 17:37

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj me bashkëpunëtorë në ditën e pestë të fushatës për zgjedhjet e 6 tetorit ka qëndruar në Podujevë.

Haradinaj në një tubim me qytetarët të Llapit, ka thënë se ky koalicion ka plan konkret për zhvillimin e vendit.

Ai edhe në këtë tubim është zotuar se do t’i rrisë pagat në sektorin publik për 10 për qind dhe atë për çdo vit.

Më tutje, Haradinaj ka kritikuar oponentët e tij politik, Kadri Veselin, Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin. Ai ka thënë se PDK-ja dhe LDK-ja ka “meritat” më të mëdha për kapjen e shtetit.

Po ashtu ai, ka kritikuar liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, për qasje siç ka thënë agrare ndaj ekonomisë.

Tubim me qytetarë në Podujevë (drejtpërdrejt)

Tubim me qytetarë në Podujevë (drejtpërdrejt)

Gepostet von Ramush Haradinaj am Montag, 30. September 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim…