Haradinaj takon shqiptarët e komunave të veriut, thotë se Qeveria do t’i adresojë shqetësimet e tyre

04 dhjetor 10:28

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka pritur në një takim disa nga përfaqësuesit shqiptarë të komunave të veriut të Kosovës.

“Në takim u njoftova për bashkëjetesën mes komuniteteve në këtë pjesë të Kosovës, gjendjen aktuale dhe nevojën e mbështetjes institucionale për mirëqenien e qytetarëve në këto komuna. Bashkëbiseduesit i sigurova se Qeveria është e përkushtuar që të jetë sa më afër banorëve atje për të adresuar shqetësimet e tyre”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende…