Haxhiu: Kurti është mashtrues, tash i paska nisur premtimet për investime milionëshe në futboll

22 prill 2024 | 11:44

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është zotuar se qeveria e tij do të investojë plotë 200 milionë euro për të përmirësuar infrastrukturën e futbollit në Kosovë.

Ndaj kësaj deklarate të kryeministrit ka reaguar deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, i cili e ka quajtur mashtrues kryeministrin Albin Kurti.

“Tash nën ethet e zgjedhjeve paska nis premtimet boshe se do të investoj miliona euro në infrastrukturën e futbollit. Kujtojmë që miliona euro të infrastrukturës sportive tri vite radhazi kanë shkuar në suficit, ndërsa stadiumet janë shndërruar në gërmadha dhe fusha të baltosura”, ka shkruar Haxhiu në “Facebook”.

Postimi i plotë i Haxhiut:

Premtime boshe te mashtruesit Albin Kurti.

Ku ishte që 4 vite që nuk i investoi këto miliona në sport, ky kryeministër gënjeshtar, mashtrues dhe zhvatës?

Ku ishte që 4 vite që nuk realizoi asnjë investim në infrastrukturën sportive. Përkundrazi, i bllokoi investimet në:

Stadiumin Nacional,

Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” – Mitrovicë,

Stadiumin e Gjilanit,

Stadiumin e Pejës,

Stadiumin e Gjakovës,

Stadiumin e Prizreni….!

Tash nën ethet e zgjedhjeve paska nis premtimet boshe se do të investojë miliona euro në infrastrukturën e futbollit.

Kujtojmë që miliona euro të infrastrukturës sportive tri vite radhazi kanë shkuar në suficit, ndërsa stadiumet janë shndërruar në gërmadha dhe fusha të baltosura.

Besoj e mbani mend lojën e Kosovës me Izraelin që u zhvillua në baltë, për shkak se nuk u investua as në bari të fushës së stadiumit nacional.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Për keqardhje dhe shkatërrues”. Kështu e ka quajtur ambasadori i…