Hidhet në erë me eksploziv makina e prokurorit, gruaja gjyqtare

11 mars 2021 | 21:25

Mbrëmjen e sotme rreth orës 19:30 u hodh në erë me eksploziv makina e prokurorit Arjan Muça. Makina “Mercedez A Class” ka shpërthyer brenda parkimit të qendrës tregtare “Kristal”.

Nga ngjarja te Komuna e Parisit nuk raportohet për të lënduar, pasi makina ishte e parkuar dhe nuk kishte asnjë person brenda.

Nuk dihet kush ka qenë objektivi, prokurori Arjan Muça pjesë e KLP-së apo gruaja, Gentiana Muça që është gjyqtare në gjykatën administrative Tiranë, pasi mjeti përdorej nga të dy.

Policia ka rrethuar zonën dhe ambulanca ka mbërritur në vendin e ngjarjes.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, si dhe përfaqësuesi special…