Homazhet pranë trupit të Hilmi Haradinajt (Foto/Video)

18 qershor 2018 | 12:00

Sot në orën 14:00 në fshatin Gllogjan të Komunës së Deçanit me nderime shtetërore e ushtarake do t’i jepet lamtumira e fundit babait të kryeministrit Ramush Haradinaj, Hilmi Haradinaj, i cili ka ndërruar jetë në mbrëmjen e së shtunës, pas një sëmundjeje të rëndë.

Personaliteti i babait të dy dëshmorëve të kombit dhe katër gjeneralëve të UÇK-së është vlerësuar lart nga shqiptarët e të gjitha trevave.

Prej orës 11:00 kanë filluar homazhet pranë trupit të Hilmi Haradinajt, në Gllogjan.

Fotografia e Bali Muharremaj

Homazhet pranë trupit të Hilmi Haradinajt, në Gllogjan.

Gepostet von Klan Kosova am Montag, 18. Juni 2018

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kampionati Botëror ka disa ditë që ka filluar dhe normalisht…