Hoxhaj: PDK-ja e do Kosovën me këtë territor dhe këta kufij siç i kemi

19 tetor 2018 | 21:55

Zëvendëskryeministri, Enver Hoxhaj,ka thënë se qëndrimi i PDK-së dhe kryetarit Veseli për kufijtë e Kosovës është i qartë.

Ai në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se PDK-ja e do shtetin ashtu siç është dhe me më shumë njohje.

“Ne e duam këtë territor, këta kufij, këtë shtet siç e kemi ta komplotojmë duke marrë njohje të ndërsjellë me Serbinë e cila neve do të na mundësonte anëtarësimin në OKB. Ky është qëndrimi i PDK-së dhe qëndrimi i kryetarit Veseli”, përcjell Telegrafi.

Hoxhaj ka thënë se para dialogut me Serbinë, për PDK-në është me rëndësi konsensusi i brendshëm politik.

“Problemi i Kosovës nuk është vetëm ideja e hedhur nga Thaçi, por problemi bazik është se ne nuk kemi një konsensus politike dhe nuk kemi një dokument të mirëfilltë për bisedimet me Serbinë”.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka shkruar në 58 numri i qytetarëve që kanë humbur…