Humbja  5-0 nga Arsenali, ky është reagimi i trajnerit Pochettino

24 prill 2024 | 16:34

Chelsea pësoi humbje nga Arsenali me rezultat të thellë 5-0, por trajneri Mauricio Pochettino nuk mendon që futbollistët e tij duhet të ndihen të turpëruar pas kësaj humbje.

“I turpëruar? Jo. Kjo fjalë është jofer për t’i përshkruar lojtarët tanë. Nuk do t’i fajësoj lojtarët. Ne nuk mund t’i fajësojmë djemtë e rinj që arritën këtu në situatë të përvuajtshme, dhe që erdhën për të luftuar kundër një ekipi që po garon për ta fituar Premier Ligën”, ka thënë Pochettino.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sekretarja e përgjithshme e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora…