Humbja 7-0 nga Roma, Empoli shkarkon trajnerin

19 shtator 2023 | 16:32

Skuadra e Premierligës Italiane Empoli ka njoftuar se ka shkarkuar trajnerin 40-vjeçar Paolo Zanetti.

Ky vendim është rezultat i disfatës 0:7 të dielën jashtë Romës në kuadër të xhiros së katërt të Serisë A. Empoli është në fund të kampionatit italian pa asnjë pikë të fituar në katër ndeshje.

Zanetti mbërriti në postin e trajnerit të ekipit të parë në fillim të sezonit të kaluar, në të cilin Empoli qëndroi në kompaninë elitare duke fituar vendin e 14-të. Por në katër ndeshjet e sezonit të ri, Empoli nuk shënoi gol dhe pranoi 12.

A do të kthehet Aurelio Andreazzoli?

Para se t’i bashkohej Empolit, Zanetti hyri në Serie A me Venezia nga divizioni i dytë, por u shkarkua në prill 2022 pas një serie prej tetë humbjesh. Venezia gjithsesi humbi statusin e saj të ligës së parë.

Sipas lajmeve nga mediet italiane, Aurelio Andreazzoli, i cili u zëvendësua nga Zanetti si trajner i ekipit të parë, do të rikthehet në stolin e Empolit. Do të ishte mandati i katërt si trajner i Andreazzolit dhe ai duhet të udhëheqë ndeshjen e parë të dielën në raundin e pestë kundër Interit kryesues para tifozëve vendas në stadiumin Carlo Castellani./Demokracia

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Enver Hasani, ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, ka komentuar…