IFFHS-ja shpall formacionin më të mirë të dekadës së fundit

28 janar 15:29

Ekipi i lojtarëve më të mire në botë i dekadës së fundit (2011-2020) është shpallur nga IFFHS-ja dhe vetëm një lojtar i Premierligë bën pjesë në 11-shën përfundimtare.

IFFHS-ja ka bërë publikimin e shumë formacioneve dhe ka dhënë çmime të ndryshme këtë vit.

Formacionet: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Sergio Ramos, Virgil Van Dijk, Marcelo, Luka Modriq, Andres Iniesta, Toni Kroos, Lionel Messi, Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo.

Credit: IFFHS

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se…