Jahir Morina – Gipa: 100% shtet, guxim dhe dije

02 tetor 00:30

Jahir Morina është nga Malsia e Vogël komuna e Rahovecit, një biznismen punëtor dhe me shumë guxim i ka nisur projektet e ndryshme e që të gjitha inka quar deri në fund. Jahir Morina – Gipa siq njihet në rrethin shoqëror me 6 tetor e kërkon votën tuaj për 4 vitet e ardhshme për ta ndryshuar këtë sistem patriarkal dhe për të punuar vetem në interes të qytetarëve.

Jahir Morina është në garë për deputet në këto zgjedhje të 6 tetorit 2019 nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe PSD dhe në këtë listë për deputet, mbanë numrin 94.

Morina ka shkruar një status në llogarinë e tij në “Facebook” ku përkrahë dhe Daut Haradinaj me numrin 50 në listën e njëjtë duke bërë edhe llogaritme matematikore duke i lidh edhe me slloganin e AAK-së: ”50+50=100% Shtet, 50+50=100% guxim, 50+50=100% dije, 50+50%=100% përkushtim”, ka shkruar Morina në llogarinë e tij.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidatja për deputete nga radhë e Partisë Demokratike të Kosovës,…