Juve nuk gabon ndaj Fiorentinës

01 dhjetor 20:32

Jventusi luan një tjetër kampionat dhe vijon të vrapojë drejti titullit të 9 kampion radhazi në Serinë A, teksa regjistroi sot fitoren e 13, në 14 takime sezonale.

Bardhezinjtë u imponuan me rezultatin 0-3 në transfertën e vështirë të “Artemio Franchit”, ndaj Fiorentinës, por që djemtë e Allegrit e bënë të dukej ndeshje normale.

Rodrigo Bentancour zhbllokoi sfidën në minutën e 30, falë një inkursioni personal, ndërsa në pjesën e dytë shënuan Chiellini dhe Ronaldo me 11-metërsh, për të vënë në kasafortë fitoren.

Me këtë fitore, bardhezinjtë mbeten në krye, por tashmë në kuotën e 40 pikëve, plot 11 më tepër se Napoli i vendit të dytë, ndërsa Fiorentina mban vendin e 10, me 18 pikë të grumbulluara.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot në Kosovë ka dekanë fakultetesh, rektorë universitetesh, “autorë veprash”,…