Karkaleca me armë kimike

15 korrik 2018 | 14:10

Gjurmët e një agjenti kimik u gjetën në karkaleca të kapura pranë ishullit suedez të Maseskarit, ku 28 anije me armë kimike dhe armë të tjera u fundosën nga aleatët pas Luftës së Dytë Botërore, ka njoftuar Agjencia Kombëtare e Ujit Suedez.

Kimikati sulmon mukozën dhe mushkëritë, duke shkaktuar teshtimë, kollitje, dhimbje koke dhe vjellje tek njerëzit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Demi Rose dhe shoqja e saj Alexandra Cane po kënaqen…