Katër skuadrat angleze që sonte kërkojnë kualifikimin tutje në FA Cup

28 shkurt 2024 | 10:50

Sonte (e mërkurë) zhvillohen edhe katër ndeshje tjera në fazën e 1/8 së finales në kompeticionin më të vjetër në planet, FA Cup.

Duke filluar nga ndeshja, Chelsea – Leeds United nis spektakëli i ndeshjeve në Angli.

Pas humbjes në finalen e Carabao Cup, Pochettino me djemtë e tij kërkojnë kualifikimin në çerekfinale, por si kundërshtar kanë londinezët.

Tri ndeshjet tjera, zhvillohen në mes të Nottingham Forest – Manchester  Unitedit, Wolves – Brighton dhe Liverpool – Southampton, kjo e fundit fillon nga ora 21:00.

Kujtojmë që mbrëmë kualifikimin tutje e kanë siguruar: Leicester City, Manchester City, Conventry dhe Newcastle United.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është paraqitur përpara…