KB Prishtina rikthen Malcolmin

21 nëntor 2023 | 11:25

KB Sigal Prishtina e ka rikthyer në radhët e saj basketbollistin Malcolm Armstead.

“Bardhekaltrit” e kanë zyrtarizuar sot fundorin amerikan, i cili do t’i mbrojë ngjyrat e klubit kryeqytetas deri në fund të këtij sezoni.

Armstead së fundmi ishte pjesë e Golden Eagle Yllit dhe e Pejës, ndërsa u rikthye në klubin ku luajti në vitin 2019. Ai llogaritet si lojtar vendor pasi e posedon pasaportën e Kosovës. Me Pejën në këtë edicion i kishte 11 paraqitje në krejt garat me një mesatare prej 6,6 pikësh për ndeshje

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka bërë…