Konjufca dhe Nikolla bëjnë homazhe te busti i heroit Adem Jashari në Tiranë

28 nëntor 12:30

Kryetar i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca po vazhdon të qëndroj në Shqipëri me rastin e 28 nëntorit.

Ai sot së bashku me kryetaren e Parlamentit shqiptar, Lindita Nikolla kanë bërë homazhe te busti i komandantit legjendar Adem Jashari në Tiranë.

“Me Kryetaren Lindita Nikolla në këtë mëngjes të 28 Nëntorit në Tiranë për homazhe te busti i komandantit tonë legjendar, Heroit Adem Jashari. Urime Dita e Flamurit!”, ka shkruar Konjufca.

Kujtojmë se dje në Tiranë është mbajtur mbledhja e parë e përbashkët në mes dy Kuvendeve atij të Kosovës dhe Shqipërisë.

 

Serbia thellon avantazhin ndaj Kamerlunit, 3-1, në fillimin e pjesës së dytë. Në minutën e 53-të, pas një aksioni të gjatë, Zivkovic shërben një asist për Mitrovic, i cili me portën e boshatisur e ka të thjeshtë për ta shtyrë topin në rrjetë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Serbia thellon avantazhin ndaj Kamerlunit, 3-1, në fillimin e pjesës…