Kosova e Maqedonia pritet të takohen në gjysmëfinale

19 nëntor 2018 | 09:35

Kosova aktualisht është në vendin e parë të renditjes në Grupin 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve.

“Dardanët” mbajnë kreun me 11 pikë, dy më shumë se Azerbajxhani në vendin e dytë, ku me 20 nëntor do të përballet me të në “Fadil Vokrri”, dhe nëse arrin të fitojë, atëherë do të ndeshjet në gjysmëfinale me Maqedoninë.

Siq dihet Kosova shënoi një fitore të rëndësishme si mysafire ndaj Maltës, duke e mposhtur me rezultat të thellë 5-0, poashtu edhe Maqedoni ka shënuar fitore.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri zviceran i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, e vlerëson…