Krasniqi takon Tony Blairin: Roli i tij historik për vendin tonë ishte një frymëzim për të gjithë ne

10 qershor 2024 | 16:00

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është takuar me Ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair.

Ai ka theksuar se takimet me të janë gjithmonë të veçanta dhe emocionuese.

“Roli i tij historik për vendin tonë dhe përkushtimi i palëkundur për të mbrojtur lirinë dhe drejtësinë ka qenë një frymëzim për të gjithë ne, tash e një çerek shekulli”.

“Biseda jonë e sotme nënvizoi edhe një herë rëndësinë e bashkëpunimit të mirë ndërkombëtar, krijimit të partneriteteve dhe kultivimit të raporteve të besueshme – në funksion të sigurimit të paqes, stabilitetit dhe integrimit euro-atlantik të vendit tonë”.

“Ish-kryeministrit Blair i shpreha mirënjohjen e përjetshme të popullit tonë për mbështetjen e tij të vazhdueshme për Kosovën, posaçërisht atëherë kur kishim më së shumti nevojë. Kosova nuk do të harrojë asnjëherë liderishipin tuaj, zotëri Kryeministër!”, ka shkruar Krasniqi në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-kryeministri britanik, Tony Blair është duke qëndruar në një vizitë…