Kryeministri nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha

12 janar 13:02

Në nderim të 35-vjetorit të rënies së Rexhep Malës e Nuhi Berishës, kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë homazhe te lapidari dhe te varret e dy heronjve.

“Në kërkim të lirisë, Rexhep Mala e Nuhi Berisha, të parët u nisen me guxim, duke u vënë në ballë të rezistencës shqiptare. Me aktin e tyre heroik dëshmuan se është vetëm një rrugë, ajo e luftës për çlirim. Në nderim të 35-vjetorit të rënies së Rexhep Malës e Nuhi Berishës, kam bërë homazhe te lapidari dhe te varret e dy heronjve, në kompleksin e Dëshmorëve në Gjilan. Lavdi e përjetshme jetës dhe veprës së tyre!”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Në kërkim të lirisë, Rexhep Mala e Nuhi Berisha, të parët u nisen me guxim, duke u vënë në ballë të rezistencës…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Samstag, 12. Januar 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendësministri në Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim…