Kryeministri Rama: Danke Angela!

27 janar 12:05

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka falënderuar kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel në gjuhën gjermane.

Ky falënderim i Ramës ka ardhur pas takimit me Merkelin që është zhvilluar në kuadër të Konferencës së Donatorëve që do të mbahet më 17 shkurt.

 

“Kam ardhur enkas për Konferencën e Donatorëve. Faleminderit për solidaritetin dhe ndihmën si ngaGjermania, ashtu dhe nga vendet e tjera”, ka thënë Rama gjatë konferencës.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në…