Kurti, Çeku dhe Tërnava vizitojnë dy xhamitë e restauruara në Prishtinë (video)

10 mars 2024 | 17:26

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës myftiu Naim ef. Tërnava i shoqëruar nga kryeministri i vendit Albin Kurti dhe ministri i Kulturës, Rinisë e Sportit Hajrulla Çeku, vizituan dy xhamitë e restauruara në Prishtinë, xhaminë “Pirinaz” dhe xhaminë “Alaudin”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lulzim Basha, kryetar i PD-së, ka thënë se pavarësisht pengesave…