Kuvendi i Shqipërisë nderon viktimat e aksidentit në Bullgari

25 nëntor 11:08

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur mbledhjen e sotme me një minutë heshtje në nder të jetëve të humbura në tragjedinë e ndodhur në Bullgari.

45 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut gjetën vdekjen kur autobusi me të cilin udhëtonin u aksidentua dhe shpërtheu në flakë në autostradën Struma të Sofjes.

Nga kjo tragjedi arritën të shpëtonin 7 persona, të cilët aktualisht në spital në Bullgari.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është takuar me kryetarin e…