Ky është rezultati final i ndeshjes Everton – Bournemouth

13 janar 17:15

Sot është zhvilluar ndeshja e radhës në Premier Ligë në mes Evertonit dhe Bournemouthit.

Fituese ka dalë skuadra vendase me rezultat 2-0. Në pjesën e parë nuk kishte gola të shënuara, kurse në pjesën e dytë Kurt Zouma dhe Dominic Calvert-Lewin realizuan për fitoren e skuadrës së Evertonit.

Pas kësaj ndeshje Evertoni pozicionohet në vendin e dhjetë me 30 pikë, kurse  Bournemouth është dy pozita me poshtë me 27 pikë.

/Epoka e re/  

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga Italia vjen një lajm që ka në qendër të…