Lista e Kosovës për ndeshjet ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë

12 mars 2019 | 17:14

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll do të zhvillon këtë muaj dy ndeshje.

Fillimisht “Dardanët” do të luajnë në ndeshje miqësore ndaj Danimarkës, kurse më pas në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020” do të takohen me Bullgarinë.

Për këtë dy ndeshje trajneri Bernard Challandes do të fton 24 futbollistë, kurse risi është ftesa për sulmuesin Florent Hasani.

Portierët:

Samir Ujkani – Caykur Rizespor
Arijanet Muric – Manchester City
Visar Bekaj – FC Prishtina

Mbrojtësit:

Amir Rrahmani – GNK Dinamo Zagreb
Fidan Aliti – Kalmar
Mërgim Vojvoda – Royal Excel Mouscron
Leart Paqarada – SV Sandhausen
Benjamin Kololli – FC Zurich
Arbenit Xhemajli – Neuchâtel Xamax
Mirlind Kryeziu – FC Zurich

Mesfushorët:

Florent Hasani – Diosgyor
Bersant Celina – Swansea
Valon Berisha – SS Lazio
Hekuran Kryeziu – FC Zurich
Herolind Shala – Vålerenga Fotball
Idriz Voca – FC Luzern
Besar Halimi – Brøndby
Arbër Zeneli – Reims
Milot Rashica – SV Werder Bremen
Edon Zhegrova – Basel
Bernard Berisha – Akhmat Grozny

Sulmuesit:

Vedat Muriqi – Caykur Rizespor
Atdhe Nuhiu – FC Sheffield Wednesday
Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës të martën…