Mantelbardhët i bashkohen aksioneve ekologjike në Prizren

05 prill 2018 | 17:00

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka bërë me dije se janë duke vazhduar aksionet ekologjike në këtë komunë.

Ai ka thënë se këtyre aksioneve i janë bashkangjitur edhe mantelbardhët e Prizrenit.

“Aksionet e javës ekologjike po vazhdojnë. Aktivitetit ‘Pastro përtej pragut’ i janë bashkëngjitur edhe 44 Qendra Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prizren. I falënderojmë mantelbardhët dhe drejtoreshën Flaka Siqeca për iniciativën. Ftojmë të gjithë qytetarët të na bashkëngjitën dhe të pastrojnë përtej pragut të tyre”, ka thënë Haskuka.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia e Kosovës ka njoftuar se Njësia e Hetimeve të…