Mërgimtari thotë se u plaçkit në Serbi – i morën para dhe stoli ari që kishte në veturë

28 nëntor 22:36

Mërgimtarit Mehdi Fana, thotë se gjatë rrugës me veturë për në vendlindje në Serbi i janë vjedhur para dhe ari me vlerë mbi 3 mijë euro.

Fana thotë se në veturë ka pasur rreth 1 mijë e 400 euro dhe disa stoli ari në vlerë mbi 2.500 euro.

Tu ardhë në Kosovë e kemi vërejt se ka pasur diçka si vjedhje, na kanë plaçkitur diku 1 mijë e 400 euro dhe ari nuses në vlerë 2 mijë, 2500 euro”, ka thënë ai në RTV Dukagjini.

Fana ka bërë apel që qytetarët të mos lënë gjërat e tyre me vlerë në veturat e tyre derisa kalojnë nëpër Serbi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga homologu…