Miratohet rezoluta për të pagjeturit

03 maj 12:18

Kuvendi i Republikës së Kosovës ka miratuar rezolutën për të pagjeturit, e cila ka dalë si rezultat i debatit parlamentar që është mbajtur javën e kaluar.

Në favor të kësaj rezolute kanë votuar 71 deputetë.

Sipas kësaj rezolute, kërkohet që çështja e të pagjeturve të jetë pjesë e platformës për dialogun me Serbinë, raporton “Epoka e re”.

Iniciues të debatit parlamentar për të pagjeturit kanë qenë deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci dhe deputeti i PDK-së, Andin Hoti.

 

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nesër (e premte) duke filluar nga ora 10:00, në kazermën…