Modriqi ndalon dominimin e Messit dhe Ronaldos, fiton “Topin e Artë”

01 janar 2019 | 20:01

Kapiteni i Kombëtares së Kroacisë dhe mesfushori i Real Madridit, Luka Modriq, është shpallur fitues i “Topit të Artë” për vitin 2018.

Mbappe, Griezmann, Messi, Modriq, Ronaldo ishin konkurrentë për “Topin e Artë”, por fitues doli futbollisti që e fitoi Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe e kualifikoi Kroacinë deri në finale të Kupës së Botës ku u mund nga Franca (4-2).

/Epoka e re/ 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Meçi i boksit për kategorinë e peshave të larta në…