Mushkolaj: Vjosa Osmani shkeli ligjin me largimin e fotos së presidentit

04 shkurt 22:12

Analisti Imer Mushkolaj, e ka quajtur shkelje të ligjit dhe veprim të papjekur heqjen e fotografisë së presidentit Hashim Thaçi nga ana e kryeparlamentares Vjosa Osmanit.

‘’Është shkej e ligjit, duhet të qëndrojë  fotoja, pa marrë parasysh  se kush qëndron aty. E ka bër një veprim që nuk është dashtë të bëhet dhe nuk e kam pritë që e bën Osmani’’

‘’Askush nuk ia jep të drejtën që në krye në veti të bëjë këso veprimesh duke thënë se nuk e hoqa por e zhvendosa”/RTVDukagjini

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Maqedonia është lënë në këtë fillimviti jashtë provokacioneve ngase Serbia…