Mustafa dhe Sekiraqa largohen nga Prishtina

05 gusht 2019 | 15:26

FC Prishtina dhe Argjend Mustafa me marrëveshje kanë shkëputur kontratën dyvjeçare që ishte në fuqi. Mustafa ishte transferuar edicionin e kaluar nga Trepça ’89, kurse me skuadrën kryeqytetase ka regjistruar 29 paraqitje (10 zëvendësuar, 9 zëvendësues) duke asistuar në dy gola.

Bleon Sekiraqa

Ndërsa, Bleon Sekiraqës i ka skaduar kontrata dhe është futbollist i lirë. Sekiraqa është fëmijë i Shkollës së futbollit, ndërsa me Prishtinën ka regjistruar 5 paraqitje si zëvendësues, ndërkohë e ka edhe një paraqitje në garat ndërkombëtare kundër Norkoping (0:1).

FC Prishtina i ka falënderuar dy futbollistët duke u uruar sukses në vazhdim të karrierës.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Liverpooli e ka shituar Simon Mignolet për 7 milionë euro…