Mustafa përkujton Rugovën, e quan arkitekt të pavarësisë  

21 janar 2018 | 13:59

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka përkujtuar, ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 12-vjetorin e vdekjes së tij.

“I përjetshëm do të jetë kujtimi dhe nderimi për arkitektin e Pavarësisë së Kosovës, presidentin Historik, dr. Ibrahim Rugova!”, ka shkuar Mustafa në llogarinë e vet në “Facebook”.

Isa Mustafa nuk në gjendje të mirë shëndetësore. Ai është duke u trajtuar në Gjermani.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dy vendimet e Qeverisë për lirimet nga taksat doganore për…