Mustafa përkujton Xhavit Ahmetin në 22-vjetorin e vdekjes 

21 nëntor 10:07

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar Xhavit Ahmetin, në 22 vjetorin e vdekjes së tij.

“Xhavit Ahmeti ishte intelektual, personalitet me virtyte të larta politike dhe kulturore dhe politikan i mençur i cili në kohë të vështira të Kosovës dha kontribut të madh për arsimin shqip, shkencën dhe politikën”.

“Vdekja e Xhavit Ahmetit, veprimtarit të dalluar që e donte shumë Kosovën, ka lënë zbrazëti në proceset e shtet-ndërtimit të Kosovës. Ai punoi shumë dhe dha gjithçka për Kosovën pa u dorëzuar në asnjë moment”, ka thënë Mustafa.

Xhavit Ahmeti humbi jetën tragjikisht më 21 nëntor të vitit 1996.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Jakup Krasniqi Nuk ka asnjë dyshim, mospranimi i Kosovës në…