Ndërroi jetë agjërueshëm plaku 106-vjeçar nga Vitia

22 maj 21:49

Tri ditë para se ta përfundojë Ramazanin e 94 që po agjëronte, ndërroi jetë.

106-vjeçari Nazim Neziri nga Remniku u Vitisë vdiq të enjten, pak para darkës së muajit të shenjtë, njofton Klan Kosova.

Ai u varros pa ndonjë organizim e as  pamja nuk u hap shkaku i pandemisë.

E nipi i tij, i cili ishte përkujdesur vazhdimisht për të, thotë se deri në momentin kur ndërroi jetë gjyshi i tij ishte në gjendje të mirë dhe nuk kishte shfaqur ndonjë problem shëndetësor.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka…