Neueri shkruan historinë, portieri i vetëm që numëron 18 paraqitje në Evropian

24 qershor 2024 | 13:06

Manuel Neuer është një legjendë e futbollit dhe i shton një rekord të ri në karrierën e tij. Portieri i Bayern Munchen dhe i kombëtares gjermane, që luajti të dielën në mbrëmje kundër Zvicrës, u bë portieri me më shumë paraqitje në historinë e kampionateve evropiane.

Neueri numëron kështu paraqitjen e tij të 18-të në Evropian, një më shumë se Gianluigi Buffon dhe dy më shumë se Edwin van der Sar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka dalë në terren për…