Nuk e përkrahu në komision tërheqjen e mjeteve të Trustit, Duda Balje: Shihemi në Kuvend

25 maj 15:32

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e komunitetit boshnjak, Duda Balje, ka thënë se vota e saj kundër në Komisionin për Buxhet dhe Transfere për propozimin e tërheqjes së mjeteve nga Trusti ka qenë votë në emër të grupit parlamentar multietnik.

Balje në llogarinë e vet në “Facebook” ka shkruar se nuk ka pasur të drejtë të votojë në emrin e saj, por këtë do ta bëjë kur projektligji të shkojë në seancë plenare.

“Të nderuar qytetarë të Kosovës, vota ime sot në Komisionin për Buxhet dhe Transfere është votë e grupit parlamentar multietnik, nuk kemi qenë kundër, në raport me votat 4 me 4 vendimi ka qenë abstenim. Shihemi për votat në Parlament në momentin e votimit, ku çdo deputet do të votojë në emrin e tij personal! P.s. Nuk kisha të drejtë të votoja në emrin tim sot”, ka shkruar Balje.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Njëmbëdhjetë deputetët, anëtarë të Komisionit Hetimor parlamentar për çështjen e…