OBSH: Italia reagoi fuqishëm ndaj koronavirusit

25 shtator 13:34

Organizata Botërore e Shëndetësisë në një video të publikuar në rrjetin social “Twitter” ka rikthyer vëmendjen te Italia, ndërsa shprehet se reagoi fuqishëm përballë situatës së COVID-19.

“Itali është vendi i parë perëndimor që u prek nga koronavirusi. Qeveria dhe komuniteti  me të gjitha përpjekjet reaguan me forcë për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Me vendosjen e një serie masash kufizuese arritën të rikthen në normalitet”, shkruan OBSH në rrjetin social “Twitter”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Katër persona janë plagosur në një sulm me thikë në…