O’Connell rikthehet në Prishtinë, me fanellë të Kosovës flet pas ndeshjes me Anglinë

17 nëntor 22:07

Ish-ambasadori britanik në Kosovë Ruari O’Connell ishte i pranishëm në ndeshjen Kosovë – Angli.

Ai ka deklaruar për “Indeksonline”, se Kosova jo vetëm në këtë takim, por në tërë kampanjën eliminatore ka bërë paraqitje të mira, por janë shumë hezitues dhe i fiksohen daljes në sulm.

Ish-kryediplomati britanik cilësoi Mergim Vojvodën si më të mirin nga kampi kosovarë, ndërsa tha se as Anglia nuk ishte më e mirë, por shumë më konkrete.

O’Connell në stadium e shoqëroi i biri i tij, teksa kishte të veshur fanellën e kombëtares kosovare./Indeksonline

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Blendi Fevziu i njohur shumë edhe për intervistat me liderët…