Pacolli: Koalicioni AKR-Nisma do të bëjë ndryshimin që i duhet Kosovës

25 gusht 2019 | 22:05

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se koalicioni i partisë që ai drejton me Nismën Socialdemokrate do të ketë rol vendimtar në formimin e qeverisë së ardhshme.

Sipas tij, ky koalicion do ta bëjë ndryshimin që i duhet Kosovës.

“Ky koalicion do të këtë rol vendimtar në formimin e Qeverisë së ardhshme të Republikës së Kosovës. AKR është e organizuar në shumicën e Komunave të Republikës së Kosovës dhe presim që puna jonë e sinqertë dhe dinjitoze që kemi bërë në këtë Qeveri do të përkrahet dhe vlerësohet nga qytetarët e Kosovës”, ka deklaruar Pacolli.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli është takuar në Pejë me…