Para vendimit për Darko Tasiqin, krushjanët vendosin fotografitë e të vrarëve në rrethojat e gjykatës

22 qershor 2020 | 13:37

Sot pritet të mbahet aktgjykimi përfundimtar në Gjykatën Themelore të Prizrenit ndaj të akuzuarit për krime lufte, Darko Tasiq.

Krushjanët në rrethojat e kësaj gjykate kanë vendosur fotografitë e të vrarëve.

Familjarët e viktimave të mërkurën e javës së kaluar kanë protestuar para Gjykatës dhe kanë kërkuar dënim të rëndë për Tasiq.

Gjykata Themelore e Prizrenit të mërkurën ka mbajtur seancën ku është shpallur fjala përfundimtare në rastin e Darko Tasiq, ndërsa aktgjykimi pritet të bëhet sot në ora 13:30.

Pak para fillimit te protestes se sotme vendosem fotografite e me te dashurve tane ne rrethojat e oborrit te Gjykates Themelore te Prizrenit!

Publiée par Krusha e Vogel sur Lundi 22 juin 2020

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dy ditë pas shkarkimit të saj nga pozitat udhëheqëse në…