Përforcohen Ylli dhe Ponte Prizreni

02 dhjetor 2019 | 16:32

Dy skuadrat e Superligës së Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli dhe Ponte Prizreni janë përforcuar.

Skuadra nga Suhareka e ka paraqitur për regjistrim lojtarin ndërkombëtar Thorne JR Michael Anthony nga USA, i cili se fundit u paraqite në Caucasus International University. Ndërsa Ponte Prizreni e ka paraqitur për regjistrim lojtarin ndërkombëtar Franklin Dareial Corrione nga USA, i cili se fundit u paraqite në Las Animas ne Chile.

Të dy lojtarët mund të regjistrohet në Federatën e Basketbollit dhe të paraqiten pas plotësimit të kritereve në bazë të Rregullores mbi regjistrimin e lojtarëve në FBK.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka përfunduar takimi në mes të liderit të Lëvizjes Vetëvendosje,…