Përfundon sezoni për Harry Kane

10 prill 2019 | 14:21

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino ka konfirmuar se lëndimi i sulmuesit Harry Kane është i rendë dhe se sezoni për të ka përfunduar.

“Ishte shumë i dëshpëruar dhe i shqetësuar. Mendoj se dëmtimi është shumë i rëndë dhe do të na mungojë për një kohë të gjatë. Shpresoj të gabohem, por ndoshta nuk rikthehet më për pjesën e mbetur të këtij sezoni”, ka deklaruar Pochettino.

Tottenham Hotspur e mposhti skuadrën e Manchester Cityt në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve me rezultat 1-0.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një zhvendosje në zemër të Evropës pritet të ndodhë. Zhvendosje…