Përkujtohen dëshmorët Malush Ahmeti e Faik Goxhuli

15 maj 13:12

Nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtaku, drejtorët komunalë, familjarët, bashkëluftëtarët dhe përfaqësuesit e shoqatave të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë bërë homazhe te varret e dëshmorëve të kombit, Malush Ahmeti dhe Faik Goxhuli, në kujtim të sakrificës sublime të tyre për lirinë e Kosovës.

Për nder të 20-vjetorit të rënies së tyre, është lartësuar vepra e heronjve të ushtrisë së lavdishme çlirimtare, që sakrifikuan jetën për lirinë dhe pavarësinë e vendit.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Skender Susuri nuk do të jetë më drejtor i Drejtorisë…