Përkujtohet Audrius Senavicius, zyrtar doganor i EULEX-it i vrarë në veri

19 shtator 15:29

Më 19 shtator 2013, zyrtari doganor i EULEX-it Audrius Senavicius humbi jetën kur persona të panjohur shtënë me armë zjarri ndaj automjetit të tij në veri të Kosovës.

Sot ushtruesi i detyrës së shefit të EULEX-it, Bernd Thran, dhe një delegacion nga Policia e Kosovës i udhëhequr nga drejtori i përgjithshëm Rashit Qalaj, vizituan vendin ku u qëllua Audrius Senavicius dhe bënë nderime.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu sot ka bërë thirrje për formimin…