Pesë viktima dhe 101 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

21 qershor 2020 | 16:47

Raste të reja dhe viktima nga koronavirusi janë dujke vazhduar të shënojnë rritje në Maqedoninë e Veriut.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën pesë persona dhe janë regjistruar 101 raste të reja me Covid-19, teksa janë shëruar 22 pacientë

Shkupi vazhdon të prijë me rastet e reja, 57 persona kanë rezultuar pozitiv gjatë 24 orëve të fundit nga kryeqyteti i Maqedonisë së Veriut, 19 nga Tetova, 13 nga Kumanova dhe disa qytete tjera me nga një rast.

Ndërsa personat që kanë humbur jetën janë: dy nga Kumanova dhe nga një nga Shkupi, Struga dhe Gostivari.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i Misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian…