Policia e Kosovës e konfirmon: Është vrarë një person i grupit kriminal serb

24 shtator 2023 | 14:34

Një pjesëtar i grupit kriminal serb, ka mbetur i vrarë nga  Policia e Kosovës, në zonën e fshatit Banjska në veri, konkretisht afër manastirit.

Sipas policisë kjo ka ardhur pasi janë detyruar t’iu kundërpërgigjur sulmeve të bandave kriminale të cilat ende po e sulmojnë policinë.

“Njësitet policore konform situatës dhe rrezikut të shfaqur nga sulmet sporadike të grupeve kriminale, në vetëmbrojtje të tyre dhe të qytetarëve të asaj zone, janë detyruar t’iu kundërpërgjigjen grupeve kriminale, ku referuar informacioneve të deritanishme, një nga sulmuesit është vrarë”, thuhet në njoftim…

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia e Kosovës ka konfirmuar se njëri nga sulmuesit në…