Presidenti Meta uron Shaip Kamberin

30 qershor 23:35

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka përgëzuar Shaip Kamberin me rastin e fitores së mandatit  të deputetit në Kuvendin e Serbisë.

Meta në llogarinë e vet në “Facebook” ka thënë se Shaip Kamberi do të jetë një zë i fuqishëm në mbrojtje të të drejtave të shqiptarëve të Luginës.

Urimi i plotë i Presidentit Meta:

“Urime Shaip Kamberit për fitoren e mandatit të deputetit në Kuvendin e Serbisë.

Besimplotë se do të jetë një zë i fuqishëm dhe përfaqësues në mbrojtje të të drejtave të shqiptarëve të Luginës së Preshevës.”🇦🇱

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkruan: Valon Murati Lufta jonë nuk ka qenë aksident historik,…