Presidenti Thaçi ka udhëtuar për në Londër

31 maj 2018 | 17:52

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të Universitetit prestigjioz të Oxfordit, ka udhëtuar për në Londër, ku para një publiku të zgjedhur do të mbajë një ligjëratë me temën “Kosova dhe rruga drejt pavarësisë”.

Presidenti Thaçi, po ashtu do të zhvillojë disa takime me miq të Kosovës, që në të kaluarën kanë mbështetur rrugëtimin e Kosovës drejt lirisë dhe pavarësisë.

/Epoka e re/

 

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka nënshkruar tri…