Prishtina deklasoi Dukagjinin

14 mars 2024 | 14:59

FC Prishtina e ka deklasuar skuadrën e Dukagjinit, pasi e mposhti sot me rezultat 5-0, në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Superligë.

Në pesë minutat e parë, kryeqytetasit shënuan dy gola të shpejtë nëpërmjet Limanit dhe Pefqelit. Ky i fundit realizoi edhe golin e dytë personal dhe të tretin në ndeshje në fund të pjesës së parë nga penalltia.

Në pjesën e dytë, Hamiti realizoi dy gola për të kompletuar fitoren bindëse të Prishtinës me rezultat 5-0.

Më tri pikët e reja, Prishtina është ngritur në kuotën e 37 pikëve dhe renditet në pozitën e pestë. Dukagjini renditet një pozitë me poshtë dhe ka 31 pikë.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës. Nënkryetari…