Qalaj: Zgjedhjet e kanë tensionuar situatën në veri

24 prill 2019 | 12:50

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë se mbajtja e zgjedhjeve lokale në veri të vendit ka ndikuar në tensionim të situatës në këtë pjesë.

“Në veri kemi situatë stabile edhe pse e tensionuar bukur shumë pas këtyre zgjedhjeve në Mitrovicë. Edhe qytetarët në veri janë të tensionuar se nuk kanë shërbime të duhura të mundshme”, ka deklaruar Qalaj gjatë raportimit në Komisionin për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve.

Shefi i policisë ka paralajmëruar ndryshime që do të ndodhin në disa stacione policore në atë pjesë.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rreth 360,000 fëmijë në vit, në tre shtete Afrikane, do…