Rooney sulmon Mbappe për shtyrjen e Messit (video)

18 gusht 17:12

Kylian Mbappe pasi nënshkroi një kontratë të pabesueshme me PSG-në vendosi se ai ishte ylli më i madh i skuadrës. Flitet se Mbappe në dhomën e zhveshjes së parisienëve ka pasur një konflikt me Neymarin dhe Lionel Messin.

Kylian dyshohet se e ka lejuar veten të shtyjë me shpatull sulmuesin argjentinas. Për këtë situatë ka folur Wayne Rooney.

“Një lojtar 22-23 vjeç e shtyn Messin me shpatull… Nuk kam parë kurrë një ego më të madhe në jetën time. Le t’i kujtojë dikush Mbappes se kur Messi ishte në moshën e tij, ai kishte tashmë katër ‘Topa të Artë’”, citon Rooney të ketë thënë Depar Sports.

Me drejtësi, vlen të thuhet se Lionel Messi mori Topin e katërt të Artë më 7 janar 2013. Në atë kohë, argjentinasi ishte 25 vjeç. Kylian Mbappe tani është 23 vjeç.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Bruksel ka përfunduar rundi i dytë i bisedimeve trepalëshe…