Rrahman Rama në krye të FSK-së edhe për pesë vjet

22 janar 10:08

Gjenerallejtënant Rrahman Rama do të jetë komandat i FSK-së edhe për pesë vitet e ardhme.

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi e ka dekretuar atë me mandatin e ri.

“Komandantin e Forcës së Sigurisë, gjenerallejtënantin Rrahman Rama, duke u bazuar në përgjegjësitë e mia kushtetuese dhe ligjore, e dekretova edhe për një mandat të ri pesëvjeçar. Komandanti Rama u betua se do të vazhdojë t’i shërbejë atdheut dhe mbrojtjes së qytetarëve tanë”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, sipas…